Harran Üniversitesinde "Radyo TV Yayıncılığı ve Telif" Konulu Panel Düzenlendi 
Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla düzenlenen "Korsanla Mücadele" kapsamındaki panele Harran Üniversitesi ev sahipliği yaptı.
Osmanbey Kampüsü Ziraat Fakültesi Amfisinde  gerçekleşen panel Aklıma Bir Fikir Geldi İletişim Fikirleri Yarışma Sergisi ile başladı.Panelin açılış konuşmalarını Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit Ahmet Oymak ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Faruk Kaya yaptı.
Açılış konuşmalarının ardından program Harran Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV Bölümü Dr. Öğr. Gör. Ebru Okutan Akalın modaratörlüğünde devam etti.Yargıtay 19. Ceza Dairesi'nden Erdoğan İshakoğlu dinleyicileri Telif haklarının hukuki boyutu hakkında bilgilendirirken, Kültür ve Turizm Uzmanı Hakan Evrim Tütüncü ve RATEM Yönetim Kurulu Üyesi İdris Taş telif hakları ile igili olarak dinleyicileri bilgilendirdi.
Korsanla mücadele sürecinde sektörün yaşadığı sıkıntıları ve sektörün beklentilerini dile getirmek amacıyla ise Ünlü Yönetmen Müfit Can Saçıntı konuşmasını gerçekleştirdi. Panel dinleyicilerden gelen sorular ve Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit Ahmet Oymak'ın teşekkür plaketlerini sunumuyla son buldu.